SK | EN | DE | IT
Webinár ANSDS
Dňa 10.11.2020 sa konal on-line seminár ANSDS na tému Evidencia odpadov - vyplňovanie tlačív.
Téma evidencie odpadov je neustále aktuálna a preto sme radi, ak Vám naša názorná ukážka, ako vyplniť tlačivá spojené s evidenciou odpadov, bude nápomocná. Zamerali sme sa len na tie najbežnejšie prípady, vyskitujúce sa v praxi.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa ho zúčastnili.
Prezentáciu k webináru si môžete pozrieť v prílohe.
Opatrenia - COVID-19 od 15.10.2020

Prevádzky na zber a výkup odpadov zostávajú napriek zhoršujúcej sa situácii ohľadom vírusového ochorenia COVID-19

OTVORENÉ

samozrejme platí dodržiavanie hygienických podmienok

- vyžadovanie ochrany tváre, dezinfekčný prostriedok na prevádzke pre zamestnancov aj zákazníkov, dodržiavanie odstupu.

On-line seminár ANSDS 2020
On-line seminár ANSDS 2020

Dňa 22.septembra 2020 sa konal on-line seminár ANSDS venovaný zmenám v legislatíve OH a vedeniu evidencie odpadov.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili on-line seminára. Bola to pre nás nová skúsenosť, ktorá sa osvedčila, nakoľko takýto spôsob komunikácie je výhodným pre nás organizátorov ako i pre samotných účastníkov. Aj z tohto dôvodu budeme v blízkej budúcnosti uprednosťňovať túto formu prezentovania zmien a povinností, vyplývajúcich z činnosti nakladania s odpadmi. 

Opatrenie ÚVZ
Opatrenie ÚVZ
Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR - 4.fáza uvoľňovania účinná od 2.6.2020
Európska zelená dohoda
Európska zelená dohoda

ANSDS podporuje :

Stanovisko ministra životného prostredia k iniciatíve 13 ministrov životného prostredia štátov EÚ, ktoré vydali na podporu Európskj zelenej dohody a Zelenej obnovy európskej ekonomiky

Minister životného prostredia Ján Budaj konzultoval postoje k tejto iniciatíve na prvom rokovaní vlády po Veľkej noci (tzn.14.4.2020) s ministrom zahraničných vecí, a dnes, 15. apríla sa obrátil na členov vlády so žiadosťou, aby vláda SR podporila iniciatívu na podporu Európskej zelenej dohody a Zelenej obnovy európskej ekonomiky, respektíve, aby vláda SR vzala na vedomie podporné stanovisko ministra životného prostredia. 

Minister životného prostredia navrhne zaradiť na rokovanie vlády SR, ktoré sa bude konať zajtra, 16. apríla 2020, aj informáciu o spomínanej iniciatíve.

Iniciatíva na podporu Európskej zelenej dohody a Zelenej obnovy európskej ekonomiky smeruje k podpore inovačných technológií a environmentálnych riešení, ktoré posunú Európsku úniu dopredu vo všetkých cieľoch, ktoré štáty EÚ sledujú v rámci Európskej zelenej dohody. Dá sa očakávať, že „zelená“ obnova oživí hospodárstvo štátov EÚ, zasiahnutých dôsledkami pandémie COVID-19. Slovenská republika má šancu zaradiť sa do programov zelenej obnovy európskeho hospodárstva, čo môže byť našou šancou, ako získať priaznivú politickú, ale aj ekonomickú pozíciu v rokovaniach o rozpočte EÚ (viacročnom finančnom rámci) na roky 2021 - 2027.

Slovensko zatiaľ zaostáva v mnohých oblastiach environmentálnych politík a nevyužíva príležitosti hospodárskeho rozvoja, postaveného na nových environmentálnych technológiách, obehovom hospodárstve, a ďalších, hospodárstvu prospešných nástrojoch environmentálnej politiky štátov EÚ. Pripojenie Slovenska k celoeurópskej iniciatíve nám môže priniesť zdravšiu krajinu, aj financie a nové pracovné miesta.

„Na úspešný reštart Slovenskej republiky totiž nebude stačiť iba otvoriť obchody a doterajšie prevádzky, pretože Slovensko už potrebuje kvalitatívnu zmenu. Napríklad vo  využívaní nových informačných a environmentálnych technológií, prostredníctvom ktorých za môžeme zbaviť rizík jednostranného zamerania slovenského priemyslu, slabej potravinovej sebestačnosti, a konečne začať riešiť aj zaostávanie regiónov. Je najvyšší čas skončiť nie len dobu rozsiahlej štátnej korupcie, ale aj dlhodobé ignorovanie modernizácie a ekologizácie, tzn. ozdravenia Slovenska. Aj o tom je naša skúsenosť s COVID-19. Využime šancu reštartu a urobme Slovensko zdravšou a úspešnejšou krajinou!“ zdôraznil minister Ján Budaj.Viac z HISTÓRIE