SK | EN | DE | IT
Seminár ANSDS 2020
Seminár ANSDS 2020

Asociácia nezávislých spracovateľov druhotných surovín Vás pozýva na Seminár 2020 venovaný legislatívnym zmenám Zákona o odpadoch.
Termín: 22.september 2020 od 10:00 hod
Miesto: Bratislava
Účasť možná po zaslaní záväznej prihlášky

Opatrenie ÚVZ
Opatrenie ÚVZ
Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva SR - 4.fáza uvoľňovania účinná od 2.6.2020
Európska zelená dohoda
Európska zelená dohoda

ANSDS podporuje :

Stanovisko ministra životného prostredia k iniciatíve 13 ministrov životného prostredia štátov EÚ, ktoré vydali na podporu Európskj zelenej dohody a Zelenej obnovy európskej ekonomiky

Minister životného prostredia Ján Budaj konzultoval postoje k tejto iniciatíve na prvom rokovaní vlády po Veľkej noci (tzn.14.4.2020) s ministrom zahraničných vecí, a dnes, 15. apríla sa obrátil na členov vlády so žiadosťou, aby vláda SR podporila iniciatívu na podporu Európskej zelenej dohody a Zelenej obnovy európskej ekonomiky, respektíve, aby vláda SR vzala na vedomie podporné stanovisko ministra životného prostredia. 

Minister životného prostredia navrhne zaradiť na rokovanie vlády SR, ktoré sa bude konať zajtra, 16. apríla 2020, aj informáciu o spomínanej iniciatíve.

Iniciatíva na podporu Európskej zelenej dohody a Zelenej obnovy európskej ekonomiky smeruje k podpore inovačných technológií a environmentálnych riešení, ktoré posunú Európsku úniu dopredu vo všetkých cieľoch, ktoré štáty EÚ sledujú v rámci Európskej zelenej dohody. Dá sa očakávať, že „zelená“ obnova oživí hospodárstvo štátov EÚ, zasiahnutých dôsledkami pandémie COVID-19. Slovenská republika má šancu zaradiť sa do programov zelenej obnovy európskeho hospodárstva, čo môže byť našou šancou, ako získať priaznivú politickú, ale aj ekonomickú pozíciu v rokovaniach o rozpočte EÚ (viacročnom finančnom rámci) na roky 2021 - 2027.

Slovensko zatiaľ zaostáva v mnohých oblastiach environmentálnych politík a nevyužíva príležitosti hospodárskeho rozvoja, postaveného na nových environmentálnych technológiách, obehovom hospodárstve, a ďalších, hospodárstvu prospešných nástrojoch environmentálnej politiky štátov EÚ. Pripojenie Slovenska k celoeurópskej iniciatíve nám môže priniesť zdravšiu krajinu, aj financie a nové pracovné miesta.

„Na úspešný reštart Slovenskej republiky totiž nebude stačiť iba otvoriť obchody a doterajšie prevádzky, pretože Slovensko už potrebuje kvalitatívnu zmenu. Napríklad vo  využívaní nových informačných a environmentálnych technológií, prostredníctvom ktorých za môžeme zbaviť rizík jednostranného zamerania slovenského priemyslu, slabej potravinovej sebestačnosti, a konečne začať riešiť aj zaostávanie regiónov. Je najvyšší čas skončiť nie len dobu rozsiahlej štátnej korupcie, ale aj dlhodobé ignorovanie modernizácie a ekologizácie, tzn. ozdravenia Slovenska. Aj o tom je naša skúsenosť s COVID-19. Využime šancu reštartu a urobme Slovensko zdravšou a úspešnejšou krajinou!“ zdôraznil minister Ján Budaj.

Stanovisko ANSDS pre EuRIC
Stanovisko ANSDS pre EuRIC

ANSDS zaslala info o aktuálnom stave v OH pre EuRIC


Priatelia,
v prílohe si môžete pozrieľ stanosisko o aktuálnom stave OH z nášho pohľadu, zaslané do Bruselu EuRIC. Situácia je naozaj vážna. Síce nám krízový štáb na čele s hlavným hygienikom SR povolil otvoriť výkupne, no po zvážení všetkých okolností je otázne, či je to výhoda alebo nie. Mnohí sa upínate na možnosť, že ak budú zberne zatvorené je nádej, že nám štát odsúhlasí nejaké výhody vo forme odpustenia(odloženia) platieb daní, odvodov alebo iných prevádzkových nákladov. No nemyslím si, že toto sa reálne stane. Na druhej strane...máme otvorené... a čo teraz. Nakúpime na sklad, minieme čo máme a ???? Materiál nie je kam predať a ak aj áno, ceny sú tak nízko, až je to na zaplakanie. 
Jediné, čo nám zostáva VYDRŽAŤ a držať spolu.
NIČ NETRVÁ VEČNE - LEN ČAKANIE.......
Ples ANSDS 2020
Ples ANSDS 2020

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili IV. ročníka plesu ANSDS. Fotografie ako i krátke video nájdete na našej stránke v sekcii Galéria. Veríme, že ste si tento výnimočný zážitok užili a zostane dlho vo vašich spomienkach.Viac z HISTÓRIE